Terapia dorosłych
Proces psychoterapeutyczny rozpoczyna się od etapu konsultacyjnego, który najczęściej składa się z 3 – 6 spotkań z psychoterapeutą. Wstępna konsultacja, podobnie jak sesje terapeutyczne, trwa 50 minut. W trakcie konsultacji psychoterapeuta zbiera zarówno podstawowe informacje, jak również te, które stanowią trzon indywidualnej historii życia danej osoby. Celem konsultacji jest próba zdefiniowania trudności osoby zgłaszającej się po pomoc oraz ustalenie najbardziej adekwatnej formy wsparcia. Po odbyciu konsultacji terapeuta informuje pacjenta o przybliżonym czasie trwania terapii, wykorzystywanych metodach pracy, zasadach obowiązujących pacjenta i terapeutę.
W Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju „Wewnątrz Relacji” proponujemy psychoterapię indywidualną oraz grupową. Psychoterapia jest prowadzona przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy ukończyli lub są w trakcie profesjonalnych szkół psychoterapii. Bliskie jest nam integrowanie różnych metod pracy terapeutycznych, jednakże cechą wspólną wykorzystywanych technik jest relacja terapeutyczna oparta na zaufaniu i bezpieczeństwie oraz rzetelność danej metody, która jest weryfikowana na podstawie aktualnej wiedzy psychologicznej. W pracy psychoterapeutycznej z osobami dorosłymi podstawową formą pracy jest rozmowa między pacjentem a terapeutą. Dialog zawierający treści werbalne i niewerbalne tworzy przestrzeń, w której dokonuje się zmiana o charakterze terapeutycznym.
Nasi specjaliści stale dbają o jakość pracy terapeutycznej korzystając z regularnej superwizji.
Specjalizujemy się w takich tematach jak:
- trudne dzieciństwo (DDA/DDD)
- uzależnienia – substancjalne i behawioralne
- współuzależnienie
- stany lękowe
- obniżony nastrój
- niesatysfakcjonujące relacje interpersonalne
Pierwszym krokiem w każdej zmianie jest przyjęcie odpowiedzialności za swoje życie. Jak bowiem możemy je zmieniać, jeśli w ogóle nie czujemy się za nie odpowiedzialni?
Irvin Yalom