Jak zrozumieć syndrom DDA/DDD?

Kategorie: Webinary
Lista życzeń Udostępnij
Udostępnij kurs
Link strony
Udostępnij w mediach społecznościowych

O kursie

Jak zrozumieć syndrom DDA/DDD – pierwsze kroki na ścieżce uwalniania się od przeszłości

W TRAKCIE WEBINARU ODPOWIEM NA PYTANIA TAKIE JAK:

  1. Jakie są główne objawy syndromu DDA/DDD wg różnych kategoryzacji?
  2. Czy DDA różni się czymś od DDD?
  3. Co musi się wydarzyć w rodzinie pochodzenia, żeby doprowadzić do wytworzenia w dzieciach syndromu DDA/DDD?
  4. Jakie są najczęstsze maski/role, które przyjmują dzieci, aby przystosować się i przetrwać?
  5. Niezaspokojone, niewidziane wewnętrzne dziecko Osób DDA/DDD – czego nie dostało, co nie było fanaberią, lecz ważną potrzebą? Co należy nazwać krzywdą, a nie winą tego dziecka?
  6. Toksyczny wstyd, toksyczne poczucie winy i współuzależnienie – pamiątki po dysfunkcyjnym wychowaniu. Czy mamy na to jakikolwiek wpływ?
  7. Jakie kroki należy podjąć, by wejść na ścieżkę zdrowia i zacząć uwalniać się od przeszłości? (Przynajmniej 7 wskazówek ode mnie dla Was)

W Polsce problem funkcjonowania w bliskości z osobą, która była lub jest uzależniona od alkoholu dotyczy 1,5 miliona dzieci (PARPA). Dane ze Stanów Zjednoczonych pokazują, że około 28 milionów dzieci żyje w otoczeniu osoby uzależnionej. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że dzieci te niedługo dorosną i być może założą własne rodziny, okaże się, że problem dotyka znacznie szerszą grupę osób niż obejmują to statystyki. Warto zauważyć, że już sama nazwa Dorosłe Dzieci zawiera w sobie pewną sprzeczność, która dobrze obrazuje istotę syndromu DDA/DDD. Dorosłe Dzieci są osobami, które w dzieciństwie musiały przedwcześnie dojrzeć, ponieważ potrzebowała tego rodzina. Z drugiej strony w życiu dorosłym duża część ich funkcjonowania pozostaje na poziomie dziecka. Ich dziecięce potrzeby są w nich nadal aktywne, bo nie spotkały zaspokojenia wtedy, kiedy był ku temu czas.

Możemy powiedzieć zatem, że Dorosłe Dzieci są osobami, które utraciły dzieciństwo i utraciły siebie. Funkcjonując za pośrednictwem masek/ról, tracą kontakt ze swoim prawdziwym Ja, zepchniętym na peryferia funkcjonowania. W tym Ja kryją się rozmaite niewyrażone uczucia i niezaspokojone potrzeby. Maska jest z kolei bardzo trudna do zdjęcia. Podtrzymuje ją cały system iluzji i zaprzeczeń, tak dobrze poznany w rodzinie pochodzenia. Jednak przeżywanie siebie poprzez maskę ma swoją cenę. Redukuje doświadczenia płynące z prawdziwego Ja, co w konsekwencji prowadzi do wspomnianej wcześniej utraty siebie.

Zadecyduj już dziś, żeby objąć odpowiedzialność to, co się z Tobą wydarzyło po trudnym dzieciństwie! Wejdź na ścieżkę odzyskiwania siebie i kup webinar!

Rozwiń

Zawartość kursu

Webinar

  • Webinar
    02:23:22

Materiały do pobrania